Loading

POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie, czyli droga na szczyt.

Pod tym tajemniczym hasłem skrywa się cały szereg mechanizmów, za pomocą których dana strona widoczna jest w wynikach wyszukiwarki. Jeżeli np. prowadzisz restaurację w Warszawie, to z pewnością Twoim życzeniem jest, by każdy przyjezdny, po wpisaniu w okienku Google haseł: restauracja Warszawa, ujrzał link do Twojej strony. Niestety, w Warszawie jest bardzo dużo restauracji, więc walka o najlepszą pozycję w wynikach trwa non stop. I generalnie dotyczy to każdej branży.

Wyjaśnianie, na czym konkretnie polega pozycjonowanie i jakie kroki są w tym celu podejmowane, jest nieco skomplikowane i wymagałoby całej sesji intensywnych seminariów, włącznie z opanowaniem słowniczka trudnych pojęć. Dlatego w tym miejscu ograniczymy się jedynie do podstawowych zagadnień, takich jak: optymalizacja stron, artykuły seo, long-tail, budowa nawigacji, dobór słów kluczowych, analiza konkurencji, prawidłowy układ map witryny, google analytics, znajomość algorytmów wyszukiwarek, indeksowanie stron, google trends, sto innych rzeczy.

To tylko wybrane pojęcia. Ich rozwinięcie spowoduje użycie kolejnych trudnych słów i tak dalej…
…To może inaczej: zamknij oczy i wyobraź sobie, że idziesz jedną z głównych ulic miasta. Po obu stronach widzisz świetlne reklamy, informujące o przeróżnych sklepach, lokalach, firmach… Wielu z tych firm nie ma przy tej ulicy, ale reklamy stoją właśnie tu, aby jak najwięcej osób mogło je zobaczyć. Ta ulica, to Google, a kolorowe bilboardy i neony to linki do stron. Tak to mniej więcej działa.


SPRAWDŹ NASZE MOŻLIWOŚCI

SKONTAKTUJ SIĘ !